ما در دکترسمعک به کسانی که شنیدن با سمعک را ناکارآمد می دانند، از طریق مشاوره و همراهی حرفه ای کمک می کنیم که حس خوب شنیدن را زندگی کنند.

اُديوگرام چيست ؟

نویسنده : دکترسمعک
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
اُديوگرام چيست ؟

اُديوگرام نموداري است كه پاسخ فرد به اصوات خالص بر روي آن ثبت مي شود و نشان دهندة آستانة شنوايي فرد مي باشد، اين نمودار از دو محور افقي و عمودي تشكيل شده است. محور افقي بيانگر فركانس يا به عبارت ساده تر زيروبمي مي باشد و از بم ترين (درسمت چپ) شروع شده و به زيرترين (درسمت راست) ختم مي شود و اعداد بالاي آن نشان دهندة فركانس خاصي ميباشند. محور عمودي بيانگر شدت يا بلندي صوت است و از بالا به پايين ميزان آن افزايش مي يابد در واقع هرچه به سطح پايين تري در نمودار نزديكتر مي شويم فرد جهت شنيدن صدا به بلندي و شدت بيشتري نياز دارد شكل زير تقسيم بندي ميزان كم شنوايي را بر روي يك اُديوگرام نشان مي دهد. قرارگرفتن منحني شنوايي در هر يك از محدوده هاي رسم شده بيانگر ميزان افت شنوايي آن محدوده مي باشد.

در پایان

آموزش گوش دادن یا توان‌بخشی شنوایی می‌تواند به برخی از افراد مبتلا به ناشنوایی یا کم شنوایی کمک کند تا توانایی دریافت و پردازش صدا و درک صحبت کردن را به صورت روان‌تری دریافت کنند.

دکتر سمعک با داشتن بهترین مشاورین و متخصصان گوش، حلق و بینی و شنوایی سنجی، بهترین خدمات را به تمامی عزیزانی که حس خوب شنیدن را می‌خواهند ارائه می‌دهد. اگر شما علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش درمانی دکترسمعک هستید؛ با ما تماس بگیرید.

مقاله ای که با عنوان « اُديوگرام چيست ؟ » مطالعه کردید، به طور اختصاصی برای وب سایت دکترسمعک گردآوری شده است و استفاده از آن فقط با ذکر منبع مجاز می‌باشد.

شما برای ارسال نظر باید اول وارد سایت شوید

ورود به سایت
۵ مقاله اخیر ۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است
روشنک کشی زاده
۱۴۰۱/۸/۴
دکترسمعک
۱۴۰۱/۷/۲۶
محمد رجبی
۱۴۰۱/۷/۱۶
روشنک کشی زاده
۱۴۰۱/۷/۸
روشنک کشی زاده
۱۴۰۱/۶/۳۱
logo_dr-sammak